INFORMACJE ORGANIZACYJNE - ADAPTACJA

INFORMACJE ORGANIZACYJNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/21 - ADAPTACJA

Informacje organizacyjne.

Jesteśmy przedszkolem, które pragnie, aby nasze dzieci rozwijały się poprzez różnorodną działalność artystyczną i czerpały radość z możliwości twórczego działania.

W przedszkolu funkcjonuje wspólny kontrakt wychowawczy zawarty pomiędzy rodzicami a nauczycielami. /jesteśmy konsekwentni, uczymy, kształtujemy, rozwijamy i tego się wspólnie trzymamy!/

2. Ustalenia organizacyjne:

* Godziny otwarcia przedszkola. 6.30- 17.00- pilnujemy  punktualności. Dzieci przychodzą do przedszkola najpóźniej na 8.30 na śniadanie.

Filia mieści się w budynku Szkoły Społecznej przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7, dzieci dostępne mają trzy sale i łazienkę, posiłki przygotowywane są w przedszkolu i dostarczane przez pracownika przedszkola.    Wszystkie pomieszczenia są całkowicie oddzielone od szkoły.  Godziny funkcjonowania 7.00 – 17.00. dzieci przy sprzyjających warunkach atmosferycznych  często przychodzą do ogrodu przy głównym budynku i stąd rozchodzą do domu.

Główne uroczystości typu bal, festyn, warsztaty jesienne, teatrzyki dla dzieci odbywają się w głównym budynku Tęczowej Akademii Przedszkolaka.

Posiłki       8.30 śniadanie      12.00-obiad       14.10 podwieczorek

*  informacje na temat  zapłaty za przedszkole – płatność z dołu

Każdego miesiąca przygotowywane są kwity z kwotą wpłaty / ilość dni roboczych x 8 zł + 1 zł za każdą godzinę powyżej podstawy programowej /5h/, dla rodzin posiadających Krakowska Kartę Rodzinną 3+ - 0.50zł , dla rodzin objętych zarówno KKR jak i Programem dla Rodzin „N”- 0 zł oraz dla dziecka realizującego roczne przygotowanie do szkoły  - bez opłat.   Kwotę należy wpłacać do 20 dnia każdego miesiąca.- kwity umieszczone są
w teczkach z nazwą grupy.

W pierwszym dniu należy wyposażyć dziecko w pantofelki i całe ubranie na przebranie – wszystko podpisane.

* Zapoznanie z procedurą przyprowadzania i  odbierania dziecka z przedszkola

ZASADY DODATKOWE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECI:

- NIE PRZYPROWADZANIE DZIECI CHORYCH DO PRZEDSZKOLA

- DOKŁADNE ZAMYKANIE BRAMEK PRZEDSZKOLNYCH

-NIE PRZEBYWANIE RODZICÓW NA TERENIE OGRODU

- NIE POZOSTAWIANIE W SZATNI LEKARSTW, SYROPÓW,MAŚCI, JEDZENIA,itp.

Wskazówki dla rodziców- o czym należy pamiętać w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu.

• okazuj spokój, dawaj poczucie bezpieczeństwa podczas rozstania;
  • wyjaśnij dziecku, kto je będzie odbierał, a kto odprowadzał ( na samym początku krótki czas pobytu dziecka w przedszkolu, każdego dnia wydłużany);
  • stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania  (tzn. wszystkie czułości w szatni, ale kiedy postanowimy wyjść należy pożegnać się krótko, li nie wchodźmy za naszym skarbem do Sali)
  •  zostawiając dziecko w przedszkolu, nie okazuj mu własnych rozterek;
  • unikaj zachowań utrudniających adaptacje, nie użalaj się nad dzieckiem;
  • zaplanuj  czas  na bycie z dzieckiem po odebraniu go
    z przedszkola;
  • oznakuj – podpisz z imienia i nazwiska wszystkie ubrania dzieci;
  • dobieraj garderobę, która łatwo się zdejmuje;
  • przyzwyczajaj do samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych, mycia rąk i buzi, korzystania z chusteczek higienicznych;
  • zachęcaj do odkładania zabawek na miejsce;
  • wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad;
  • na około 2-3 tygodnie przed pójściem do przedszkola dostosuj rytm dnia do rytmu dnia w przedszkolu, tak by po rozpoczęciu roku szkolnego liczba zmian nie przerosła dziecka.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU