MIŚ USZATEK UCZY NAS JAK BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ PRZEZ PASY

W przedostatnim tygodniu października Miś Uszatek zabrał nas do krainy bezpieczeństwa. Obejrzeliśmy krótką inscenizację wraz z Misiem dotyczącą „ Niebezpiecznej przygody”- czyli jak nie przechodzić przez drogę. Miś pokazał nam czym jest sygnalizator świetlny, znaki drogowe i przejście dla pieszych oraz powiedział jak bezpiecznie przejść przez ulicę. Dowiedzieliśmy się, że zawsze trzeba przestrzegać świateł oraz znaków drogowych.

Nauczyliśmy się piosenki pt. „Kolorowe światła” oraz krótkiej rymowanki pt.  „Piesi”. Ponadto odwiedzili nas Strażnicy Miejscy, którzy pięknie nam opowiedzieli czym jest ruch drogowy i jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, wspólnie śpiewaliśmy oraz bawiliśmy się. Wspólnie wykonaliśmy makietę przedstawiającą ruch uliczny oraz każdy z nas stworzył piękne sygnalizatory.

Nie zabrakło zabawy, tańca , a także zajęć kulinarnych podczas, których zrobiliśmy pyszne sygnalizatory z ciasteczek… mmmm było pysznie i czekoladowo.