Strona głowna  /  Galeria  /  POWITANIE PANI WIOSNY
POWITANIE PANI WIOSNY
data dodania: 2019-04-03

W dniu 21 marca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania do tego obrzędu. Kilka dni wcześniej dzieci wraz z paniami z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

21 marca zebraliśmy się w ogrodzie, aby przywitać Panią Wiosnę. Dzieci  przywoływały Panią Wiosnę  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie, następnie razem z dziećmi przepędziła Panią Zimę i na koniec rozdała każdemu pyszną marchewkę.

Było mnóstwo zabawy i radości.

Strona: 1 2 3