Strona głowna  /  MAGICZNA MOC BAJEK

przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego
"MAGICZNA MOC BAJEK"

Listopad upłynął nam pod hasłem PRZYJAŹNI -
1. "Kto to jest PRZYJACIEL" - Biedroneczki przynosiły do czytania bardzo ciekawą literaturę dziecięcą, która przybliżała nam ten temat. W naszej biblioteczce pojawiły się Przygody Kubusia Puchatek i jego przyjaciół,
przygody Franklina i przyjaciół. Czytaliśmy też książki autrostwa Grzegorza Kasdebke "Księga uczuć", "Przyjaciele"
oraz "Przepis na przyjaźń - jak pielęgnować koleżeńskie relacje" - Christine Adams.
Dzięki tej ciekawej literaturze łatwiej nam było rozmawiać o przyjaźni i zrozumieć jak ważną rolę odgrywa ona w naszym życiu. W naszej grupie też można spotkać serdecznych Przyjaciół :)

FOTORELACJA>>>

2."Kwiat przyjaźni" - wykonując pracę i tworząc piękny kwiat przyjaźni rozmawialiśmy o tym jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel, jakie cechy powinniśmy My posiadać, aby być dobry Przyjacielem. Lojalność, życzliwość, szczerość, dobroć - to tylko niekktóre ważne cechy. Dzięki przeczytanym opowiadaniom łatwiej nam było zrozumieć co one oznaczają.

FOTORELACJA>>>

3. "Puchatek szuka przyjaciela" - w naszej grupie zorganizowaliśmy także przyjacielskie zawody sportowe, które polegały oczywiście na pokonaniu toru przeszkód, ale najważniejszą kwestią było to, aby do celu dotrzeć razem, pomagając sobie po drodze i sprawić by nasz Przyjaciel nam zaufał :)

4. Ponad to :

* Obchodziliśmy" Dzień Postaci z Bajek"

FOTORELACJA>>>

* "Jak dobrze, że Cię mam" - wspólnie stworzyliśmy album w którym znalazły się rysunki, portrety naszych Przyjaciół

PAŹDZIERNIK

GRUPA "BIEDRONKI" z wielkim zapałem przyłączyła się do realizacji projektu "MAGICZNA MOC BAJEK".
Oto mała fotorelacja z wykonanych zadań

Moduł I
"SZANUJĘ DRUGIEGO CZŁOWIEKA"

1.„Pomocnicy Kopciuszka” -na początek przeczytaliśmy bajkę "Kopciuszek", odbyła się również rozmowa na temat zachowania sióstr i Macochy.  Na koniec absolwentka naszego przedszkola - Pola zorganizowała mały quiz, do którego wszyscy podeszli z wielkim zaangażowaniem. Wspólnie także ułożyli historyjkę obrazkową, którą samodzielnie kolorowali.

FOTORELACJA >>>

2.„W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta” - każdy z nas lubi porządek wokół siebie, dlatego też nasze Biedronki dbają o czystość naszej sali, a równocześnie o nasze bezpieczeństwo

FOTORELACJA>>>

3.„Pracuś” - wybraliśmy też logo naszej odznaki Pracusia i pięknie ją ozdobiliśmy. Z dumą też po każdym sprzątaniu ją prezentujemy.

FOTORELACJA>>>

4.„Międzypokoleniowe działania” - zaprosiliśmy do nas nasze Babcie i naszych Dziadków, aby razem wykonać pyszną sałatkę jarzynową

FOTORELACJA>>>

5.„Zaczarowana dynia”28 października w grupie Biedronek odbyły się "Jesienne warsztaty z Rodzicami".
Tym razem naszym tematem przewodnim była DYNIA !!!
Rodziców i nasze Biedroneczki czekało nie- lada zadanie
- przy pomocy przeróżnych, pięknych, błyszczących artykułów plastycznych oraz darów Pani Jesieni
stworzyć ZACZAROWANE DYNIE
Efekt ????

FOTORELACJA>>>

6.Ponad to zorganizowaliśmy w naszej sali "KĄCIK PROJEKTOWY"

Ponieważ bardzo spodobał nam się temat postanowiliśmy pomóc Kopciuszkowi w kuchni - dostaliśmy listę zakupów, w na naszym małym straganie kupiliśmy niezbędne produkty, a następnie przygotowaliśmy pyyyyszną, zdrową ZUPĘ DYNIOWĄ.
Ach jaka była pyszna

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-08