Strona głowna  /  Galeria
data dodania: 2017-10-18

data dodania: 2017-10-18

data dodania: 2017-10-14

"Przedszkolak na medal serdecznie śmieje się...

Przedszkolak na medal pomagać wszystkim chce..

Przedszkolak na medal, zwyczaje dobre zna...

Przedszkolak na medal, to właśnie Ty i Ja...".

Piosenka ta, była naszą przewodniczką w pierwszych dniach września. Wróciliśmy po wakacjach by wspólnie rozpocząć kolejną przygodę przedszkolną. Zabawa w gronie przyjaciół, to najlepszy sposób spędzania chwil przedszkolnych...Jest czas na realizację wspólnych projektów, radosnego śmiechu "od ucha do ucha", czas na odkrywanie świata, doświadczanie i przeżywanie  chwil z .rówieśnikami.

data dodania: 2017-10-13

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

20 września świętowaliśmy dzień przedszkolaka. Od rana byliśmy w radosnych nastrojach. Dzień spędziliśmy na ulubionych zabawach przedszkolnych: była muzyka, śpiewy,  tańce balonowe, zabawy chustą animacyjną, mogliśmy do woli bawić się naszą pucholiną i sprytną plasteliną tworząc fantazyjne modele.W powietrzu unosiły się tęczowe bańki, oczywiście obowiązkowo były przedszkolne korony. Wysłuchaliśmy fragm. słuchowiska "Przedszkoludki", mieliśmy okazję zastanowić się : kto to jest przedszkolak? i jaki powinien być przedszkolak?, spędziliśmy ten dzień uroczyście i jeszcze bardziej "przedszkolnie".

data dodania: 2017-10-13

W piękny wrześniowy, słoneczny  dzień  wybraliśmy się na wycieczkę  do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zwiedzanie ogrodu było  okazją do doświadczeń sensorycznych,  uczestniczyliśmy  w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń prezentujących zjawiska fizyczne i przyrodnicze.Mieliśmy okazję zobaczyć, usłyszeć, dotknąć i poczuć różne ciekawe zjawiska: wirujące koła , które zmieniały się w zielony, biały i tęczowy kolor; czarno - białe wirujące tarcze, z których powstawały tunele, wirowała ziemia pod stopami. Robiliśmy miny i figury przed lustrami, a w kalejdoskopie luster widzieliśmy swoich sobowtórów. W krainie dźwięków, rur, tub, trójkątów i gongów tworzyliśmy muzykę. W zielonym labiryncie szukaliśmy wyjścia,a w  krainie wody tworzyliśmy wodne wiry i  bąbelki, Wzięliśmy też udział  w warsztatach edukacyjnych  „GUMISIOWY SOK” – w których itworzyliśmy   magiczny, kolorowy płyn,  poznając przy tym  pojęcie gęstości. Oczywiście, to co działo się po wypiciu gumisiowego soku, nie sposób opisać - mogliśmy skakać i skakać aż pod niebo....było uroczo, mega ciekawie, a wrażenia NIEZAPOMNIANE!

data dodania: 2017-10-13

Korzystając z gościnności i uprzejmości właściciela piekarnii, pana Jerzego, wybraliśmy się z poranną wizytą, aby poznać tajniki pracy piekarza. Dowiedzieliśmy się co potrzebne jest do wypieku chleba, zobaczyliśmy w jaki sposób piecze się pyszny chleb i bułeczki, Wdychając zapachy świeżo wypiekanego pieczywa, obserwowaliśmy pracę piekarzy..Pełni wrażeń spałaszowaliśmy pyszne bułeczki serowo -maślane, którymi poczęstował nas pan Jerzy.