CZWARTEK - 1.04.2021

Żabki

Drodzy Rodzice i nasze kochane Przedszkolaki!

Dzisiaj przygotujcie guziki, fasolę, patyczki, które będą Wam potrzebne do wykonania zadań matematycznych. Możecie także liczyć na palcach. Wykonajcie zadania w naszej książce na stronie 68 i 69 oraz dodatkową kartę pracy z pisankami (zadanie matematyczne).

Powodzenia!

MOTYLKI

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci,

Starszaki z grupy Motylki zapraszamy do wykonania ćwiczeń graficznych, doskonalących nie tylko małą motorykę ale też percepcję wzrokową (zeszyt – Karty pracy nr 4, str. 46, 47). Narysowane wzory mogą stanowić inspirację podczas ozdabiania pisanek wielkanocnych.

Na kolejnych stronach (od 48 do 51) prosimy dzieci o przeczytanie (wraz z rodzicami) tekstu o Olku, który obserwował bocianie gniazdo z trzema jajami. To właśnie na podstawie słowa „jajka” zapraszamy do zabawy z głoską „j” oraz jej znakiem graficznym, czyli literą „j” małą  i wielką.

Dobrej zabawy!