SMACZNIE ZDROWO OWOCOWO - JABŁKO

11 miesięcy temu

Jabłuszko rumiane w sadzie zerwane rozpoczęło naszą przygodę w temacie ?Smacznie zdrowo owocowo?. Poznaliśmy cudowne owocowe miejsce jakim jest sad, dowiedzieliśmy się jak nazywa się drzewo na którym rosą rumiane jabłuszka, a nawet poznaliśmy kilka różnych odmian jabłka. Nasza pingwinkowa maskotka Tuptuś opowiedział nam o budowie jabłka, jego wartościach odżywczych oraz zastosowaniu w kuchni. sami zrobiliśmy pyszny sok jabłkowy, który ze smakiem wypiliśmy oraz zjedliśmy bułeczkę z jabłkowym nadzieniem - było pyszne. Smakowaliśmy też mus jabłkowy, dżem i oczywiście nie zabrakło świeżych jabłek na drugie śniadanie.

Jabłka posłużyły nam też do do zabaw matematycznych - porównywanie wielkości, tworzenie zbiorów - klasyfikowanie ze względu na wielkość i kolor.

To był pyszny zdrowy jabłkowy tydzień :)