BŁOTNA KUCHNIA

EKO WYZWANIE MIESIĄC MAJ- „BŁOTNA KUCHNIA
W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM”

Pogoda dopisuje, więc zaczynamy gotowanie na świeżym powietrzu. Na samym początku naszego kolejnego Eko wyzwania wspólnie z naszym niezastąpionym panem Zbyszkiem zbudowaliśmy niezwykłe miejsce- kuchnię, bo błotną.
Wszyscy byli bardzo przejęci jej powstawaniem i z wielką uwagą obserwowali efekt tych działań.
Z wielkim zaangażowaniem dzieci gromadziły do niej różne kuchenne akcesoria.
Gdy już wszystko było przygotowane zaczęliśmy urządzać nasze miejsce. Poznaliśmy naszą błotną kuchnię ,
zasady jakie w niej obowiązują i wybraliśmy się na „ zakupy” po naszym przedszkolnym ogrodzie.
Zbieraliśmy trawę, stokrotki, liście, gałązki, szyszki, i inny materiał przyrodniczy. Nie zapomnieliśmy o naszych najważniejszych składnikach: ziemi i piasku.
Kuchnia gotowa, składniki do gotowania mamy, to zaczęliśmy gotowanie w naszej błotnej kuchni.
Przesypywaliśmy, odmierzaliśmy, przelewaliśmy, miksowaliśmy.  Kucharze i kuchareczki zaczęli przygotowywać przeróżne potrawy: naleśniki z błotka, zupę błotną z kluseczkami z trawy, spaghetti z błotnym sosikiem i posypką z płatków stokrotek.
Po obiedzie nie zabrakło również deseru: tortu stokrotkowego. Wszystkie potrawy udały się i były naprawdę smaczne.