Kontakt
TĘCZOWA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA - Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie


PONIEDZIAŁEK - 29.03.2021

ponad 3 lat temu

 

Drodzy Rodzice i nasze kochane Przedszkolaki!

 

Odkrywanie małej i wielkiej, drukowanej i pisanej litery „F, f”

 

Analiza i synteza słuchowa słowa farby.

Podzielcie wyraz farby na głoski. Policzcie, ile jest w słowie sylab, a ile głosek. Następnie wymieńcie inne słowa, w których głoskę f słychać na początku wyrazu (np. fotel, foka, Franek, farma) oraz w środku wyrazu (np. sofa, rafa). Następnie podzielcie te wyrazy na sylaby i na głoski.

 

Zabawy z kolorami - zabawy badawcze.

Przeczytajcie razem tekst z książki „Olek i Ada” ze strony 60-tej.  Porozmawiajcie, jakiego koloru farby miał Olek? Wyjaśnijcie, że kolory można podzielić na dwie grupy: ciepłe i zimne. Następnie przygotujcie farby i pobawcie się w mieszanie kolorów. Wykorzystajcie tak zwane kolory podstawowe: czerwony, niebieski, żółty. Poszukajcie kolorów, z których powstał kolor zielony. Sprawdźcie, jakie kolory uda się Wam jeszcze uzyskać. Następnie namalujcie kolorową pisankę.

 

Wykonajcie zadania z naszej książki ”Ada i Olek” od strony 60 do strony 62.

Podzielcie nazwy zdjęć na głoski, policzcie głoski w każdej nazwie i wpiszcie pod zdjęciem odpowiednie liczby. Przeczytajcie sylaby i wyrazy, rozwiążcie rebusy, zaznaczcie litery „F, f” w wyrazach. Przeczytajcie tekst (strona 62) i policzcie, ile pisanek ma mama a ile ma Olek.

Napiszcie literę f po śladzie, a następnie samodzielnie.

 

Miłej zabawy!

Brak zdjęć w tej galerii