Kontakt
TĘCZOWA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA - Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie


ŚRODA - 31.03.2021

ponad 3 lat temu

 

Drodzy Rodzice i nasze kochane Przedszkolaki!

 

Zagadka: „Gdy skorupka pęka, wychodzi z jajeczka. Wygląda jak żółta puszysta kuleczka.” (kurczątko).

Obejrzyjcie historyjkę obrazkową, która znajduje się w naszej książce na stronie 66. Ponumerujcie ją według kolejności, a następnie opowiedzcie, co przedstawia. Wykonajcie zadania na stronie 66 i 67.

 

Drogie Żabki zróbcie kurczaczka z dodatkowych kart pracy (karta 19). Przygotujcie klej, nożyczki i naklejki, które otrzymaliście.

 

Żabki wczoraj padał deszcz. Dziś zapowiada się ładna pogoda. Jaki wczoraj był dzień tygodnia, a jaki dziś jest dzień tygodnia? Utrwalcie dni tygodnia. Dziś mamy ostatni dzień marca. Jutro będzie pierwszy dzień nowego miesiąca. Kto z Was wie, jak nazywa się nowy miesiąc? Utrwalcie nazwy poszczególnych miesięcy roku.

"W marcu jak w garncu"... pogoda zmienia się. Przypomnijcie sobie, jakie znacie zjawiska pogodowe. Następnie Żabki wykonajcie dodatkową kartę pracy nr 12. Pokolorujcie dzieci, które schroniły się pod parasolem. Krople deszczu wyklejcie plasteliną, kulkami papieru, bibuły albo pokolorujcie. Zróbcie parasol składając kartkę w harmonijkę, tak jak przedstawia to pomocnicza  ilustracja.

 

Miłej zabawy!!!

Brak zdjęć w tej galerii