Kontakt
TĘCZOWA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA - Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie


WTOREK - 06.04.2021

ponad 3 lat temu

 

ŻABKI

 

Drodzy Rodzice i nasze kochane Przedszkolaki!

 

Odkrywanie małej i wielkiej, drukowanej i pisanej litery „Ż, ż”

 

Analiza i synteza słuchowa słowa żaba.

Podzielcie wyraz żaba na głoski. Policzcie, ile jest w słowie sylab, a ile głosek. Następnie wymieńcie inne słowa, w których głoskę "ż" słychać na początku wyrazu (np. żuk, żyrafa, żonkil, żurek, Żaneta). Następnie podzielcie te wyrazy na sylaby i na głoski. Kreślcie kształt litery „ż” w powietrzu, na dywanie, na plecach rodziców lub rodzeństwa. Przygotujcie talerzyki z mąką lub grysikiem i piszcie literę „ż” małą i wielką, drukowaną i pisaną.

 

W tym tygodniu poznamy zwierzęta hodowlane.

 

Wyobraźcie sobie, że jedziemy na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego. Musimy ze sobą zabrać odpowiedni bagaż. ŻABKI, prosimy - wykonajcie kartę pracy nr 24 – walizka i zastanówcie się, co do niej spakujecie. Możecie narysować wymyślone przez siebie rzeczy, wyciąć i schować do walizki (przed jej sklejeniem).

 

Wyszukajcie w książkach i czasopismach obrazki lub zdjęcia przedstawiające zwierzęta z wiejskiego podwórka. Opiszcie ich wygląd i poszukajcie cech wspólnych.

Narysujcie wybrane przez siebie zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Wytnijcie, naklejcie na patyczki lub słomki i zróbcie przedstawienie dla rodziny.

 

Wykonajcie zadania z naszej książki ”Olek i Ada” od strony 72 do strony 74.

 

Miłej zabawy!

 

 

 

MOTYLKI - DZIECI STARSZE

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

 

 

Przeczytajcie wspólnie tekst z książki „Olek i Ada cz. 4” str. 76 i 77, następnie porozmawiajcie jakie zwierzęta możemy spotkać na wiejskim podwórku.

 

 

Przygotujcie także: 2 miseczki, klamerkę oraz jakieś małe elementy, które można chwycić za pomocą klamerki (pompony, fasolę, makaron). Przyda się to Wam podczas wykonywania zadań matematycznych (za pomocą klamerki przenoście pompony z miski do miski przeliczając je).

 

Na początku wykonajcie zadania z książki str. 82 i 83.

 

 

Motylki – z dodatkowych kart pracy wykonajcie obliczenia matematyczne z kropkami (karta pracy – Odejmij kolorowe kropki) oraz pokolorujcie motylka według kodu (karta pracy – Pokoloruj rysunek motyla według kodu – utrwalanie liczb 6-10).

 

 

 

Dobrej zabawy:)

Brak zdjęć w tej galerii