Kontakt
TĘCZOWA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA - Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie

Historia

 

 

Przedszkole Samorządowe Nr123 w Krakowie mieści się w  dwukondygnacyjnym budynku ozdobionym do strony frontu dwoma tęczowymi filarami. Za budynkiem znajduje się duży ogród osłonięty od ulicy, zaopatrzony w sprzęt rekreacyjny.

Sale dydaktyczne są słoneczne, przestronne, umeblowane w zakupione w ostatnim roku kąciki tematyczne /np. fryzjerski, gospodarstwa domowego, czytelniczy/, posiadające nowe miękkie wykładziny dywanowe na całej swojej powierzchni.

W placówce znajdują się cztery duże sanitariaty dla dzieci, w ostatnich latach kolejno wszystkie łazienki przeszły generalny remont.

 

 

 

Przedszkole posiada 6 oddziałów, dysponuje 150 miejscami, w tym jeden odział -25 miejsc, znajduje się w budynku /dawnego Gimnazjum /przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 , czynny od godz. 7.00 - 17.00. W budynku filii dzieci dysponują salą zabaw, rekreacyjną oraz osobną jadalnią. posiłki są przygotowywane w budynku głównym i dostarczane przez pracownika przedszkola.

 

 

Placówka została oddana do użytku publicznego we wrześniu 1969 roku. Wiele lat funkcjonowała jako przedszkole czterooddziałowe, we wrześniu 2004 roku na potrzeby środowiska zorganizowano piąty oddział, a od 1 września 2008 roku funkcjonuje dodatkowy szósty oddział - filia w budynku dawnego Gimnazjum przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

 

 

W czerwcu 2006 roku w wyniku naszych starań, Urząd Miasta Krakowa podjął uchwałę o nadaniu imienia dla przedszkola w związku z powyższym nasza wizytówka brzmi:

 

 

 

    TĘCZOWA AKADEMIA

 

PRZEDSZKOLAKA

 

 

 

od wielu lat naszą misją jest:

Dążenie do tego, aby nasi wychowankowie czerpali radość w kontaktach ze sztuką, zmieniali ją w sposób twórczy i kreatywny, rozwijając przy tym swoje predyspozycje i talenty.

 

Przedszkole mimo upływu lat jest zadbane, estetyczne, sukcesywnie zmieniające swój wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny.