DZIEŃ HANDLOWCA

DZIEŃ HANDLOWCA OGŁASZAMY DO ZABAWY ZAPRASZAMY!

Co jest w portfelu? – rozbudzenie ciekawości po­znawczej przedszkolaków. Rodzic przynosi port­fel i zachęca dziecko, aby powiedziało co może się w nim znajdować. Starszaki podają propozycje. Kiedy nie mają już pomysłów, rodzic wyjmuje jego zawartość, a dziecko nazywa to, co aktualnie prezentuje (np. pieniądze, karty kredytowe, zdjęcia bliskich, wizy­tówki). Banknoty i monety powinien pokazać na samym końcu. Ochotnicy lub dorosły podają nominały.

Portfel z kartonu. Rodzic zachęca dziecko do wyko­nania portfela z kolorowego bloku technicznego we­dług własnego pomysłu  lub według instrukcji. Propo­zycja wykonania portfela: Kartkę z bloku technicznego (format A4) składamy na trzy równe części i zginamy (kartka powinna być ułożona pionowo, a linie zgięć wy­konane wy­konane w poziomie). Przykładamy do siebie dwie części i sklejamy po bokach, a w trzeciej części (klapka) zaokrą­glamy rogi. Następnie wykonujemy dowolne wzory pi­sakami

Gdzie są pieniądze? – rozwijanie zdolności logiczne­go myślenia. Rodzic wręcza dziecku monetę. Przekazując ją sobie, uczestnicy zabawy mówią, gdzie wykorzystywane są pieniądze.

Monetowy frotaż – zabawa plastyczna. Dzieci otrzy­mują kartkę papieru i ołówek. Wkładają monetę pod kartkę i rysują ołówkiem po jej powierzchni. Starsze przedszkolaki mogą wyciąć wszystkie monety i włożyć do swojego portfela.