LEKCJA HISTORII W MUZEUM NARODOWYM

Sówki w trakcie przygotowań do uroczystości z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyły w małej lekcji historii - zorganizowanej przez Muzeum Narodowe specjalnie dla najmłodszych.

Pan przewodnik w przystępny sposób opowiadał dzieciom o czasach świetności naszej Ojczyzny. Oprowadzał, pokazywał różne cenne eksponaty. Niektóre z nich mogliśmy dotknąć lub przymierzyć! Opowieść o husarii króla Jana III Sobieskiego wywarła na dzieciach duże wrażenie. Sówki pochwaliły się też swoimi wiadomościami na temat Polski i Święta Niepodległości. Pan przewodnik był pełen uznania dla ich wiedzy. Dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, w których z zapałem rysowały Józefa Piłsudzkiego. Będąc tak blisko jego ulicy nie mogliśmy nie pójść pod pomnik marszałka i legionistów ufundowany w 90 rocznicę. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły naszą historyczną wycieczkę.