PIESKOWA SKAŁA - JESIENNA WYCIECZKA SÓWEK

Pogoda mimo obaw dopisała! Jedziemy do Pieskowej Skały - podziwiać jesienny krajobraz Ojcowskiego Parku i zwiedzić jeden z piękniejszych zamków naszego regionu Polski. Pani przewodnik powitała nas przed bramą i zaprosiła na dziedziniec, gdzie opowiedziała dzieciom legendę o Pieskowej Skale. Oprowadziła nas po krużgankach i muzealnych salach. Dzieci mogły zobaczyć gobeliny, zabytkowe meble, obrazy, rzeźby, naczynia, zegary itd. Na pamiątkę otrzymały Albumy z pocztówkami przedstawiającymi wnętrza zamku. Wychodząc zaglądnęliśmy z góry do zamkowego ogrodu, który zrobił na dzieciach duże wrażenie!

Krótki spacer parkowymi alejkami, zabawa liśćmi i zbieranie darów jesieni zakończyło naszą krajoznawczą wycieczkę. W czasie oczekiwania na busa, pozowaliśmy do zdjęć w blaskach jesiennego słonka, na tle ojcowskich skałek:)