CZWARTEK - 08.04.2021

ŻABKI

Drodzy Rodzice i nasze kochane Przedszkolaki!

Posłuchajcie piosenki pt. „Krówka Mu”:

Powiedzcie, jakie przetwory można otrzymać z mleka. Wykonajcie kartę pracy nr 21. Po złożeniu krówki przyklejcie ją na kartkę. Kartkę ustawcie w pozycji poziomej. Dorysujcie trawę.  Następnie w prawym górnym rogu kartki narysujcie dwa żółte kwiatki, a w lewym górnym rogu trzy niebieskie kwiaty. W prawym dolnym rogu narysujcie cztery pomarańczowe kwiatki, a w lewym dolnym rogu jednanego czerwonego kwiatka. Policzcie, ile na łące jest kwiatów. Nadajcie imię swojej krówce.

Eksperyment – „Kolorowe mleko”:

Wykonajcie z pomocą Rodziców eksperyment przedstawiony na filmie z wykorzystaniem mleka i barwników spożywczych.

Opowiedzcie o swoich wrażeniach. Poproście Rodziców, aby utrwalili na zdjęciach Wasze piękne „mleczne kompozycje”.

Zdjęcia wyślijcie na adres e-mail: konkursprzedszkole123@gmail.com

Wasze zdjęcia zamieścimy w naszej Żabkowej galerii.

Wykonajcie zadania z książki od strony 80 do strony 81.

Powodzenia!

MOTYLKI - DZIECI STARSZE

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Ćwiczenia oddechowe „Karmimy koguta”.

Przygotujcie: kartę pracy kogut - rysowanie po śladzie (nie wykonujcie jej), kilka kawałków papieru i słomkę. Zabawa polega na przenoszeniu za pomocą słomki kawałków papieru do brzucha koguta.

Odkrywanie litery h: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej.
Analiza i synteza słuchowa słowa herbata.

Podzielcie słowo herbata na sylaby oraz głoski, następnie wymieńcie inne słowa, w których głoskę h słychać na początku, na końcu oraz w środku wyrazu. Kreślcie literę „h” w powietrzu, na dywanie oraz plecach rodziców. Przygotujcie talerzyk z kaszą manną i piszcie literę h: małą, wielką, drukowaną i pisaną.

Wykonajcie zadania z książki str. 84-87.

Dobrej zabawy:)