PIĄTEK - 16.04.2021

MOTYLKI - DZIECI STARSZE

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci!

Dziś rozpoczynamy dzień od gimnastyki!
Zapraszamy do Muzycznej gimnastyki – ćwiczenia w podskokach https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU

Po gimnastyce zapraszamy do osłuchania się z piosenką „Idziemy do ZOO” - https://www.youtube.com/watch?v=rXz-hKkUvoM

Opowiedz o treści piosenki. Określ czy melodia utworu muzycznego jest wesoła, czy smutna? Czy jest wolna czy szybka? Z jakimi kolorami kojarzy Ci się ta piosenka?
Poproś rodzica o zapisanie słów piosenki i może razem nauczycie się jej i razem zaśpiewacie.

Ulep z plasteliny różne zwierzęta egzotyczne i stwórz swój własny ogród zoologiczny.

Super zabawy!

ŻABKI

Drodzy Rodzice i kochane Przedszkolaki!

Przygotujcie mapę świata lub jeżeli macie, to globus.

Przeczytajcie wiersz I. R. Salach „Podróże”

„Razem z panią zwiedzaliśmy kraje egzotyczne,

widzieliśmy tam rośliny i zwierzęta fantastyczne.

Pierwszy etap tej podróży – słoneczna Afryka.

Tutaj żyje lew, żyrafa, pawian, co koziołki fika.

Słonie możesz też zobaczyć i hipopotamy.

Gdy krokodyl się pojawi, to zmykaj do mamy.

Czas na Indie tajemnicze.

Ileż tutaj zwierząt żyje:

tygrys, pyton, aligator, nawet koralowe żmije.

Zaś w Australii na nas czeka dingo, kangur i papuga,

struś, koala, nawet rekin, co do dzieci oczkiem mruga.

Tak, on mruga do nas okiem z kartki kolorowej.

Te podróże odbyliśmy dzięki książce naszej nowej.”

Wymieńcie, dla jakich zwierząt domem jest Afryka? Dla jakich zwierząt domem są Indie? Dla jakich zwierząt domem jest Australia? Wskażcie na mapie Indie, zwróćcie uwagę na jakim kontynencie się znajdują. Wyjaśnijcie znaczenie pojęcia kontynent.

Nazwijcie i wskażcie z pomocą Rodziców wszystkie kontynenty na mapie lub globusie: Afryka, Ameryka, Azja, Australia, Antarktyda, Europa. Podzielcie nazwy kontynentów na sylaby, określcie głoski w nagłosie i wygłosie nazw kontynentów. Sprawdźcie, na jakim kontynencie znajduje się nasza Ojczyzna. Powiedzcie, jak nazywa się stolica Polski.

Zabawa plastyczna „Egzotyczne zwierzęta”

Możecie wykonać wybrane zwierzę. Może będzie to zebra, żyrafa, a może tygrys? Potrzebne będą Wam nożyczki, klej, farby lub kredki, papierowe talerzyki i blok techniczny. Jeśli nie macie papierowych talerzyków, poroście Rodziców, aby odrysowali Wam na kartce koło. Do tego może przydać się talerzyk :-)

Zapraszamy do obejrzenia gotowych wzorów zwierząt.

Miłej zabawy!