MALI WIELCY ODKRYWCY - PROGRAM BADAWCZY

5 miesięcy temu

Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

Program jest podzielony na 3 etapy:

Pierwszy etap - Energia - W trakcie zajęć dzieci między innymi zbudują proste obwody elektryczne, dowiedzą się, jakie są przejawy energii w przyrodzie oraz jak powstają paliwa kopalne.

Drugi etap - Ekologia - Dzieci dowiedzą się między innymi czym jest smog, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak oszczędzać różne zasoby.

Trzeci etap - Rośliny - Dzieci dowiedzą się na przykład, czego rośliny potrzebują do wzrostu, jakie właściwości ma gleba oraz jak przygotować prosty filtr do wody.

Program jest realizowany w grupie Słoneczek.