Witamy w dziale galeria

WYNIKI - KONKURS PLASTYCZNY "MOJA MAŁA OJCZYZNA..."

Lista laureatów Konkursu plastycznego
"Moja mała ojczyzna - miejsce, w którym mieszkam"

I miejsce - Kamil D.

(Niepubliczne Przedszkole "Baśniowa Kraina" Wola Zachariaszowska)

nauczyciel: Joanna Z.

II miejsce - Hanna P.

III miejsce - Paweł C.

(Samorządowe Przedszkole nr 143 w Krakowie)

nauczyciel: Beata K., Alicja G.

wyróżnienie - Pola K.

wyróżnienie - Iga S.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Zapraszamy po odbiór nagród u organizatora konkursu
(Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie) od 17 grudnia 2018 r.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

11 LISTOPADA TAURON ARENA - PATRIOTYCZNIE

W tym dniu trenerzy z Tauron Areny przygotowali dla dzieci patriotyczną niespodziankę! Po wstępnej rozmowie pani trener zaprosiła Sówki do sportowych zabaw z użyciem białych i czerwonych balonów. Na koniec zajęć dzieci ustawiły się do zdjęcia tworząc z balonów flagę Polski. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości mali sportowcy otrzymali pamiątkowe odznaki. Te sportowo-patriotyczne chwile z pewnością pozostaną w ich pamięci.

SŁODKIE SERDUSZKA DLA NIEPODLEGŁEJ

26 listopad 2018 roku to był bardzo pracowity dzień dla "Sówek" i "Kotków" - obie grupy z radością zamieniły się w prawdziwych cukierników! Rączki umyte, rękawy podwinięte, czapki, fartuszki i ekipa gotowa!

Było patriotycznie i... słodko:)

LEKCJA HISTORII W MUZEUM NARODOWYM

Sówki w trakcie przygotowań do uroczystości z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyły w małej lekcji historii - zorganizowanej przez Muzeum Narodowe specjalnie dla najmłodszych.

Pan przewodnik w przystępny sposób opowiadał dzieciom o czasach świetności naszej Ojczyzny. Oprowadzał, pokazywał różne cenne eksponaty. Niektóre z nich mogliśmy dotknąć lub przymierzyć! Opowieść o husarii króla Jana III Sobieskiego wywarła na dzieciach duże wrażenie. Sówki pochwaliły się też swoimi wiadomościami na temat Polski i Święta Niepodległości. Pan przewodnik był pełen uznania dla ich wiedzy. Dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, w których z zapałem rysowały Józefa Piłsudzkiego. Będąc tak blisko jego ulicy nie mogliśmy nie pójść pod pomnik marszałka i legionistów ufundowany w 90 rocznicę. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły naszą historyczną wycieczkę.

PIESKOWA SKAŁA - JESIENNA WYCIECZKA SÓWEK

Pogoda mimo obaw dopisała! Jedziemy do Pieskowej Skały - podziwiać jesienny krajobraz Ojcowskiego Parku i zwiedzić jeden z piękniejszych zamków naszego regionu Polski. Pani przewodnik powitała nas przed bramą i zaprosiła na dziedziniec, gdzie opowiedziała dzieciom legendę o Pieskowej Skale. Oprowadziła nas po krużgankach i muzealnych salach. Dzieci mogły zobaczyć gobeliny, zabytkowe meble, obrazy, rzeźby, naczynia, zegary itd. Na pamiątkę otrzymały Albumy z pocztówkami przedstawiającymi wnętrza zamku. Wychodząc zaglądnęliśmy z góry do zamkowego ogrodu, który zrobił na dzieciach duże wrażenie!

Krótki spacer parkowymi alejkami, zabawa liśćmi i zbieranie darów jesieni zakończyło naszą krajoznawczą wycieczkę. W czasie oczekiwania na busa, pozowaliśmy do zdjęć w blaskach jesiennego słonka, na tle ojcowskich skałek:)

"DZIEŃ KAPUSTY" U SÓWEK

"Dzień Kapusty"

Sówki w jesiennym warzywniaku poznawały właściwości kapusty. Zajączek Mikuś na straganie zaprezentował różne jej rodzaje i opowiedział dzieciom jak to się stało, że zagościła na polskich stołach. Pogawędził o potrawach z kapusty i zaprosił do przyrządzenia surówki z kiszonej kapusty oraz sałatki z kapusty czerwonej.

Degustacja przebiegła pomyślnie - porcja witamin dostarczona:)

A słowa piosenki "Jestem wesoła kapusta, głowa pełna nie pusta..." zachęciły nas do sprawdzenia - naliczyliśmy 34 liście!

To był prawdziwie kapuściany dzień:)

KONKURS RECYTATORSKI "ZBZIKOWANE WIERSZYKI..."

Dnia 14 listopada w Młodzieżowym Centrum Kultury na ulicy Krupniczej odbył się konkurs recytatorski pt. „Zbzikowane wierszyki na giętkie języki”. Nasze Przedszkole reprezentowało siedmioro dzieci z grup: „Żabki” i „Sówki”.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się pięknie. Jury postanowiło nagrodzić całą reprezntację Tęczowej Akademii Przedszkolaka w następujący sposób:

Nagroda - Iga K. (gr. Żabki)
(opiekun pani Bożena)

Nagroda - Hania N. (gr. Żabki)

(opiekun pani Katarzyna)

Nagroda - Pola K. (gr. Sówki)
(opiekun pani Anna G.)

Nagroda - Łucja K. (gr. Sówki)

(opiekun pani Anna G.)

Wyróżnienie - Alicja K. (gr. Żabki)

(opiekun pani Bożena)

Wyróżnienie -Wiktoria Sm. (gr. Żabki)

(opiekun pani Katarzyna)

Wyróżnienie -Małgorzata B. (gr. Żabki)

Serdecznie gratulujemy!

KONKURS PLASTYCZNY "SPOTKANIE Z POLSKĄ LEGENDĄ"

8 Listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Spotkanie z Polską Legendą", w którym wyróżnienie zdobyła Alicja K. z grupy Żabek (pracę wykonała pod opieką pani Bożeny).

Gratulujemy!!!